پرداخت آنلاین اشتراک

برای پرداخت آنلاین وجه حق اشتراک ماهیانه کلیک بفرمایید.

 

برچسبهای مفید

سامانه نان تازه,نان تازه درب محل,نان تازه,نان تازه روزانه,نانوایی آنلاین,نان سنگک روزانه,خرید اینترنتی نان,هر صبح یک نان تازه,فواید نان تازه,فواید نان سنگک,تحویل نان درب محل,نانوایی درب محل,نانوایی شبانه روزی,نان,تحویل نان درب محل,سفارش آنلاین نان,قیمت نان,نان بربری,نان تافتون,نان گرده,نانوایی آنلاین,خرید اینترنتی نان,بقچه,بقچه نان

مواد تشکیل دهنده نان ، در پخت نان سالم و مرغوب بسیار موثر است. همگان از قدیم الایام می دانند، که نان از آرد و آب و مخمر یا خمیر ترش و نمک تهیه می گردد. البته آرد، که اصلی ترین مواد تشکیل دهنده نان است، باید ویژگی های خاص خود را داشته باشد تا بتوان نان مرغوب و خوش طعمی را از آن تهیه نمود.

لازم به ذکر است، این ترکیبات برای پخت نان های سنتی است، برای پخت نان های حجیم ، ترکیبات دیگری نیز به مواد اصلی تشکیل دهنده نان افزوده می شود. مثلا در پخت نان های حجیم از روغن و شیرین کننده ها، شیر و انواع فرآورده های آن، چربی ها، تخم مرغ و دانه های غلات و یا سبزیجات معطر نیز استفاده می گردد.

آرد ، که یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده ی نان است، انواع مختلفی دارد که معمولا همان آرد گندم برای نان استفاده می گردد. آرد گندم می تواند سبوس دار و یا بدون سبوس باشد، که به نوع نان بستگی دارد. اما در پخت بعضی از نان ها از آرد ذرت، آرد جو ، چاودار و یا دانه های نشاسته ای استفاده می شود، که در طعم نان نقش مستقیم دارد.

در آرد گندم به میزان قابل توجهی پروتئین وجود دارد، به همین دلیل است که نان ارزش غذایی بالایی دارد. البته میزان پروتئین در نان های حجیم بیشتر از مقدار پروتئین در نان های معمولی است، زیرا مقدار آردی که برای نان های حجیم استفاده می شود، بیشتر از نان های مسطح است.

یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده ی نان، آب است. آبی که در تهیه نان از آن استفاده می شود، باید درجه حرارت مطلوب برای پخت نان را داشته باشد. همچنین آب مورد استفاده در نان ، باید از سختی متوسطی برخوردار باشد. به این ترتیب که نه سختی آن زیاد باشد که مراحل پخت نان را دچار مشکل کند و نه سختی آن کم باشد، که در نهایت نان مرغوبی را به عمل نمی آورد.

نمک ، مواد تشکیل دهنده نان است. میزان استفاده از نمک در نان بسیار مهم است. زیرا اگر مقدار نمک در خمیر کم باشد، خمیری که درست می شود ممکن است ترش شود و یا مقاومت لازم در برابر پخت را نداشته باشد. اگر مقدار نمک در خمیر زیاد باشد، فعالیت تخمیر را دچار مشکل می کند. به همین دلیل باید در استفاده از نمک دقت لازم را داشت، تا در پایان نانی که به دست می آید مرغوبیت مناسبی را داشته باشد.

مخمری که در نان استفاده می گردد باعث می شود نان لطیف تر و پوک تر شود و همچنین موجب تخلخل بیشتر نان می گردد. البته از خمیر ترش نیز می توان برای تهیه نان استفاده نمود که اثراتی که بر روی نان دارد هیچ تفاوتی با تاثیرات مخمر نیست.

 

 

برای همراهی با  ما بروی تصویر زیر کلیک بفرمایید ...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید