پرداخت آنلاین اشتراک

برای پرداخت آنلاین وجه حق اشتراک ماهیانه کلیک بفرمایید.

 

برچسبهای مفید

سامانه نان تازه,نان تازه درب محل,نان تازه,نان تازه روزانه,نانوایی آنلاین,نان سنگک روزانه,خرید اینترنتی نان,هر صبح یک نان تازه,فواید نان تازه,فواید نان سنگک,تحویل نان درب محل,نانوایی درب محل,نانوایی شبانه روزی,نان,تحویل نان درب محل,سفارش آنلاین نان,قیمت نان,نان بربری,نان تافتون,نان گرده,نانوایی آنلاین,خرید اینترنتی نان,بقچه,بقچه نان

فواید نان سنگک تازه ، مسئله ای است که برای تمام کسانی که از نان سنگک به طور روزانه استفاده می کنند، واضح و آشکار است. این افراد می دانند که نان سنگک سرشار از سبوس است و به گفته ی کارشناسان، تنها نان سنتی که دارای سبوس می باشد، همین نان سنگک است. آرد غنی از سبوس، یکی از فواید نان سنگک تازه است. سبوس ، یکی از موادی است که مصرف آن برای بدن بسیار ضروری است، زیرا در این ماده ویتامین هایی نهفته است که می تواند درصد بسیار زیادی از نیاز های بدن را تامین نماید.

مثلا در سبوس گندم ویتامین B و ویتامین E وجود دارد. همچنین ماده بسیار موثر فیبر که برای درمان یبوست کاربرد دارد، در سبوس وجود دارد. ویتامین B برای پوست و اعصاب و ویتامین E نیز برای سالم ماندن غشای سلولی، مفید است.

یکی دیگر از فواید نان سنگک تازه برای افرادی است که، رژیم غذایی دارند. این افراد به توصیه ی پزشکان باید مقدار نان را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانند، به همین دلیل به آن ها توصیه می شود که از نان سنگک استفاده کنند. زیرا نان سنگک به دلیل حجم بالای سبوسی که دارد، مقدار زیادی از فضای معده را می گیرد و فرد با خوردن این نان به سرعت احساس سیری می کند.

ویتامین موثر دیگری که در سبوس وجود دارد، آهن است. آهن باعث بالا رفتن بهره ی هوشی  کودکان می شود و به همین دلیل توصیه می شود که برای صبحانه ی کودکان حتما از نان سنگک تازه استفاده شود. همچنین برای افرادی که دچار دیابت هستند، سبوس یک ماده ی مناسب با ارزش محسوب می شود. زیرا سبوس مانع جذب قند و چربی در بدن انسان می شود.

یکی دیگر از نکاتی که در مورد نان سنگک وجود دارد، زمان پخت بالای آن است. زمانی که نان سنگک در مدت زمان زیادی پخته می شود، باعث می شود تخمیر نان به خوبی صورت گیرد. این مزیت نان سنگک را به یکی از نان ها با کیفیت تبدیل کرده است.

از دیگر فواید نان سنگک تازه ، می توان به این نکته اشاره نمود که، نان سنگک با شعله ی غیر مستقیم پخته می شود. زیرا شعله مستقیم باعث به وجود آمدن مواد سرطان زا در نان می شود.

(همانطور که می دانید و در مقاله های پیشین گفته شده باید روزانه از نان تازه استفاده نمود و از خوردن نان مانده اجتناب کرد. این موضوع، یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشت.)

با توجه به مواردی که گفته شد، می توان با اطمینان بیان کرد، که نان سنگک علاوه بر خواصی که یک نان در سبد غذایی دارد، خواص دارویی نیز دارد و سبوس موجود در این نان و مصرف مداوم آن بسیاری از ویتامین ها و کمبودهای بدن را تامین می کند.

 

 

برای همراهی با  ما بروی تصویر زیر کلیک بفرمایید ...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید