پرداخت آنلاین اشتراک

برای پرداخت آنلاین وجه حق اشتراک ماهیانه کلیک بفرمایید.

 

برچسبهای مفید

سامانه نان تازه,نان تازه درب محل,نان تازه,نان تازه روزانه,نانوایی آنلاین,نان سنگک روزانه,خرید اینترنتی نان,هر صبح یک نان تازه,فواید نان تازه,فواید نان سنگک,تحویل نان درب محل,نانوایی درب محل,نانوایی شبانه روزی,نان,تحویل نان درب محل,سفارش آنلاین نان,قیمت نان,نان بربری,نان تافتون,نان گرده,نانوایی آنلاین,خرید اینترنتی نان,بقچه,بقچه نان

روش پخت نان ، در نان های مختلف متفاوت است. از آن رو که نان ها، انواع مختلفی دارند و تنوع نان ها در همه جای دنیا بسیار زیاد است، روش پخت آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. شاید همه ی افرادی که حتی کمی آشپزی یاد گرفته باشند، روش پخت نان را بدانند. مخصوصا نان های سنتی که از زمان های دور پخت آن ها در منازل مرسوم بوده است.

از قدیم الایام نان ها را دورن تنور می پختند. در حیاط خانه های قدیمی همیشه یک تنور وجود داشت و افراد آن خانه، نان مصرفی خود را دورن تنور می پختند و همیشه نان را به صورت تازه مصرف می کردند. امروزه و در شهرهای بزرگ که خبری از تنورهای خانگی نیست، مردم نان مورد نیاز خود را از مغازه های نانوایی تهیه می کنند.

نان های فانتزی و نان هایی که سنتی نیستند دورن فر پخته می شود، که گاهی در منزل هم می توان آن را تهیه نمود.

مواد تشکیل دهنده ی نان های سنتی شامل: آب ، آرد سفید ، خمیر مایه و نمک است، که اگر بخواهیم این نان ها را دورن فر بپزیم، مقداری روغن نیز لازم است. البته باید یادآوری شود، روش پخت نان های سنتی نیز با دیگر فرق دارد و فقط موادی تشکیل دهنده ی آن ها با یکدیگر یکسان است. لازم به ذکر است، که نان های سنتی نیز از نظر آردی که در آن ها به کار می رود با هم فرق دارند. مثلا در نان سنگک آرد سبوس دار استفاده می شود و در نان لواش، آرد سفید.

روش پخت نان های سنتی در منزل به این ترتیب است که، باید نیم لیتر آب ولرم را با مایع خمیر مخلوط کرده، سپس روغن و نمک را به آن اضافه می کنیم. وقتی این مواد را مخلوط کردیم، آرد را به وسیله ی قاشق کم کم به مایع بدست آمده اضافه کرده و مخلوط می کنیم، تا زمانی که خمیر به دست نچسبد. در ادامه خمیر بدست آمده را به خوبی ورز داده تا خمیر عمل آید.

خمیر عمل آمده را در فضای منزل به مدت 40 تا 45 دقیقه ،دورن یک ظرف و روی پارچه ی تمیزی می گذاریم.

بعد از طی این مدت، خمیر را به قسمت های کوچکتر تقسیم کرده و روی سطح صافی که از قبل آرد پاشده ایم، پهن می کنیم. روی خمیرهای پهن شده سوراخ هایی را به وجود می آوریم، تا وسط نان ها نیز به طور کامل پخته شود.

خمیرهای پهن شده را روی سینی فر قرار داده و در طبقه ی بالای فر قرار می دهیم. حرارت فر باید از قسمت بالا باشد.

روش پخت نان های سنتی و فانتزی بسیار آسان است، اما باید در تهیه ی مواد و پخت آن ها دقت لازم رابه خرج داد تا نان ها خمیر، یا زیاد از حد برشته و یا سوخته نشوند.

 

 

برای همراهی با  ما بروی تصویر زیر کلیک بفرمایید ...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید